טיפות מיםטיפים חשובים לחסכון במים בבית ובגינה

מים שווים חיים. כל יצור חי על כדור הארץ זקוק למים כדי לחיות. מעבר לכך המים גם משמים אותנו לצרכים בסיסיים כמו חקלאות, גידולי דגים, צאן ובקר, הכנת מזון, רחצה, שמירה על הניקיון, טיפוח הגינה ועוד.

"מי גבעתיים" פועל רבות למען החיסכון במים – מדי מים לקריאה מרחוק המדווחים על נזילה לצרכן באמצעות אפליקציית READ YOUR METER, תיקון מהיר של נזילות בצנרת העירונית, שמירה על תקינות מערכות קיימות ופיתוח מערכות, מוצרים וטכנולוגיות חדשות לחיסכון במים. אך למעשה, חסכון במים תלוי ברובו במודעות שלכם.ן לנושא – הצרכנים והצרכניות. הצריכה הביתית הממוצעת בישראל הינה כ-165 ליטר לנפש ביום. כן – לנפש ביום! זה לא רק נשמע הרבה, זה באמת הרבה מאד מים. עם זאת, פעולות קטנות של כל אדם במטרה לחסוך מים – יכולות להוריד את הממוצע הגבוה הזה משמעותית. 

טיפים לחסכון במים בבית

טיפה מרבית נזילות המים בבית מקורן בניאגרת השירותים. כדי לבדוק האם קיימת נזילה בניאגרה, שימו נייר בפתח יציאת המים – במידה והנייר נרטב מבלי שהורדתם את המים, קיימת נזילה.

טיפה כדאי לערוך כל כמה חודשים בדיקת נזילה ותקינות של מד המים. הבדיקה תעשה על ידי סגירת כל הברזים בדירה – במידה והפרפר שבמרכז מד המים ממשיך להסתובב כשכל הברזים סגורים, גם במהירות איטית, קיימת נזילה.

טיפה הברז דולף? לנזילות מים יש נטייה להתרחב. עצתנו לכם.ן - טפלו בכך מיד.

טיפה נזילה בקצב של שתי טיפות לשנייה מבזבזת 13.88 ליטר ליום ו-416.4 ליטר לחודש. וגם הפעם עצתנו לכם.ן היא - לא להזניח ברז שדולף ולטפל בכך מיד.

טיפה הדחת מים באסלות מצריכה שימוש במים רבים ולכן שימוש יעיל במיכל הדחה דו כמותי עשויה לחסוך עד ל-15 ליטר מים לנפש ביום.

טיפה המים הנוזלים מהמזגנים יכולים לשמש להשקיית אדניות, צמחים, עציצים וגינות. בימי הקיץ מזגן ממוצע מייצר כ-10 ליטר מים ביום (מספיק להשקיית 5 אדניות).

טיפה שטפו את המכונית בדלי ולא בצינור – כך תוכלו לחסוך מאות ליטרים של מים!

טיפה הפעילו את מדיח הכלים ומכונת הכביסה רק כשהם מלאים.

טיפה הקפידו לסגור את הברז בזמן צחצוח השיניים. כ-20 ליטר של מים זורמים לשווא בדקות אלו.

טיפה בזמן ההסתבנות במקלחת - סגרו את הברזים. תוכלו לחסוך כך מאות ליטרים של מים!

טיפה בזמן שטיפת הכלים - צמצמו את זרם המים ואת זמן פתיחת הברז כמה שיותר.

טיפים לחסכון במים בגינה

טיפההשקית הגינה מומלצת בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב. השקיה בשעות החום גורמת לאובדן מים. כדי להביא לחיסכון מקסימאלי מומלץ להשקות באמצעות קוצבי מים או מערכות השקיה אוטומטיות.

טיפהכיסוח הדשא בתדירות גבוהה יביא לחסכון ניכר בצריכת המים. גיזום, עישוב וחיפוי הקרקע מביאים לחיסכון ניכר בצריכת המים. כמו כן, יש לגזום נוף מיותר של עצים ושיחים הצורכים מים ללא צורך ממשי.

טיפההתקנת טפטפות במקום ממטרות חוסכת עד 50 אחוז מצריכת המים.

טיפהפזרו קומפוסט בכמויות גדולות- הקומפוסט משפר את אחיזת המים בקרקע וכך חוסך השקיה רבה לאורך זמן.

ולסיום, אל תשכחו לשתות הרבה - הרבה מים - בזה לא חוסכים!

הקליקו לטיפים נוספים לחסכון במים במשק הבית ו-בגינה באתר רשות המים.

מד מים מתקדם